avatar
Transformice – Hugmice Tanıtım

_________________________________________________________________________________________________

Transformice

1 – Arkadaş Listesi Tanıtımı

Arkadaş listesi: arkadaş ekleyebileceğiniz, onlara mesaj atabileceğiniz, attığınız mesajları görebileceğiniz bir platforma çekebileceğiniz (özel mesaj sekme), listenizde ekli olan kişinin odasına gidebileceğiniz, bir kişiyle evlenmek için ruh ikizliği teklifi gönderebileceğiniz, kişilerin profiline bakabileceğiniz veya bir kişiyi engelleyebileceğiniz, envanter üzeri takas gönderebileceğiniz, forum profiline bakıp forumdan mesaj gönderebileceğiniz, kabilenize davet edebileceğiniz veya reportlayıp (bir suçu varsa yetkiliye bildirip) engelleyebileceğiniz bir platformdur. Engellediğiniz kişileri engelli kistenizden çıkarabilmeniz mümkündür. Ve arkadaş listesi sembolüne (kalp şeklindedir ve chatin sol altında bulunur) tıklayıp “Engelliler” yazısına tıklamanız ve listeden atmak istediğiniz kişinin oyundaki adının önündeki “X” işaretine tıklamanız yeterlidir.

2 – Kabile Tanıtımı

Kabile evi sembol şeklindedir ve chatin sol alt kısmında arkadaş listesinin yanındadır. Kabile evi yaratmak 500 peynir gerektirir. Diyelim ki bir kabile kurdunuz. Kabile evine kod gir bölümünden yazdığınız kod sayesinde kabile evinde istediğiniz haritayı açabilirsiniz, kabile evine girenlerin ilk gördüğü şey olan karşılama mesajını değiştirebilir, kabile evine girebilirsiniz. Bir kişiyi kabileye davet edebilir, kabilenizin ve sizin forumdaki profilinize bakabilirsiniz. Rütbeler ayarlayıp oyuncuları yetkilendirebilir, çevrimdışı üyelere bakabilir yada rütbe veya isime göre oyuncuları sıralayabilirsiniz. Geçmiş kaydından yapılanları takip edebilirsiniz. Kabiledeki oyuncuların görebileceği şekilde yazı yazabilirsiniz. Bu yazının komutu diğer bölümlerde verilecektir.

3 – Cafe Tanıtımı

Cafe: oyuncuları çoklu bir pltforma sokar ve onlardan konu açıp yorum yazmalarını bekler. Konu açmak için kabile sembolünün yanındaki ifadeye tıklamalı, cafeyi açmalısınız. Ardından açılmış olan mevcut konuların altındaki “Yeni konu oluştur” yazısına tıklamalısınız. Başlık ve yorumunuzu yazdıktan sonra konunuz paylaşılacaktır. Transformice cafesinde bazı yasaklar olsa dahi, Hugmice cafesi bu yasakları içermemekte ve oyunculara serbest bir yer sunabilmektedir. Cafede mevcut konuları okumak isterseniz, konu başlığına tıklayıp kenarda beliren yorumları okuyabilirsiniz. Yeni yorum geldi mi? Diye merak ediyorsanız cafeyi kapatıp açmak yerine sağ üstteki kırmızı kapat tuşunun yanında bulunan yeşil sayfayı yenile tuşuna basmalısınız.

4 – Menü Tanıtımı

Menü fare profilinizin yani resminizin altında en solda bulunan simgeye basmanız durumunda açılır. İçinde oda seçmeye yarayan menü, bir şeyler almanıza olanak veren (Transformice asıllı) market, takas yaparken içindeki metaryalleri kullandığınız (Transformice yapım) envanter, harita yapmanıza yarayan harita editörü, fare becerilerini ayarlayabileceğiniz beceriler, eposta ve şifre koyup değiştirebileceğiniz eposta ve şifre butonu bulunmaktadır.

5 – Market tanıtımı

Menü simgesine tıklayıp market butonuna basıldığında açılan market, çilek almaya ve hediye etmeye de olanak sağlar. Hemen çilek al yazısının altında bölümler vardır. O bölümlerden herhangi birisine basarak o kısıma ait bir kıyafeti sınırsız envanterinizle satın alabilir, kişiselleştirebilir (renklendirebilir) ve giyebilirsiniz. Aynı zamanda giydiğiniz şeyleri unutmamak için de kıyafet bölümünü satın alıp oraya kayıt edebilirsiniz.

6 – Harita Editörü Tanıtım

Harita editöründe haritalar yapar, beğendiklerinizi yetkili ekibimize sunarak onaylatabilitsiniz. Zeminlerden zemin seçip haritanın bir yerinden basılı tutmak üzere bıraktığınız yere kadar o zeminle kaplayabilirsiniz. Haritanız eğer survivor değilse fare eşyaları bölümüden delik ve peynir ekleyebilir, şaman objeleri bölümündende şaman olduğunuz zaman envanterinize gelen eşyalardan ekleyebilirsiniz. Harita ayarları kısmından haritanızın türünü ayarlayabilir, kaydet/yükle/test bölümündende haritayı bir kere bitirip ardından kodu alarak haritanızı onaylatabilirsiniz.

7 – Beceriler Tanıtım

Beceriler şaman olduğunuzda kullanılabilir. Beş farklı türe ayrılırlar ve hepsinin üzerinde tanıtımları yazmaktadır. Beğendiklerinizin üstüne basarak seçebilir, şaman olduğunuzda kullanabilirsiniz.